• Русский

(098) 561-55-44

(093) 794-55-44

  Стиль і характер проведення весільної відеозйомки залежить від того, якої тривалості весільний фільм ви хочете бачити в результаті.

  Помилковим вважається думка, що на монтажі потім можна зробити фільм будь-якого розміру і на будь-який смак. Монтаж весільного фільму не вирішить всі завдання, якщо перед цим не буде отримано потрібний матеріал в процесі відеозйомки. Тому, важливо відразу визначитися, якої довжини буде ваше весільне відео.

  Обговоримо тривалість весільного фільму. Іноді задається питання: “Чому відеооператор на весіллі знімав 12 годин, а в результаті фільм на 40 хвилин?”. Зараз ми розберемося в цьому питанні.

  Між екранним і реальним часом існує величезна різниця. Одна хвилина екранного часу відповідає приблизно 60 хвилинам реального. Наш мозок дуже швидко сприймає інформацію, і тому досить декількох кадрів, щоб зрозуміти ідею, мету і місце того, що відбувається. Художні фільми знімаються теж тривалий час, місяцями і роками, а в результаті їх тривалість виходить в середньому 1,5 години.

  Приклад весільного банкету змонтованого в короткому, кліповому варіанті:

  Весільне відео монтаж десятирічної давності мало тривалість від двох годин і більше. У фільмі містилася вся банкетна програма в репортажі від і до. При монтажі відеооператор вставляв всі конкурси з рідним звуком, тости всіх гостей, багато танців.

  В цілому хочу відзначити, що багато на банкеті залежить від тамади або ведучого на весілля, від насиченості і різноманітності банкетної програми. Чим цікавіше сценарій, тим різноманітніше буде матеріал для відео весільний банкет.

  Давайте з Вами докладніше зупинимося на банкеті. Як Ви думаєте, чи буде цікавий при перегляді такий довгий весільний банкет?

  Поговоримо спочатку про тости. Весільний фільм сильно подовжиться, якщо поставити всі тости всіх гостей. Давайте разом подумаємо над тим, чи доцільно робити такий монтаж? За моїми спостереженнями, багато тостів не відрізняються оригінальністю. В основному це прочитання листівок з віршами з інтернету, або ж фрази на кшталт «щастя», «здоров’я» і т. Д. Навряд чи такі тости захочеться переглядати повторно. Бувають звичайно привітання, сказані красиво і від душі, але такі тости, як правило, в меншості. Посилаючись на все вищесказане, я включаю в монтаж весільного фільму привітання батьків і ті найоригінальніші і красиві, яких не буває більше двох або трьох.

  Танці з конкурсами в репортажі виглядають теж вельми затягнуто, і при перегляді з’являється бажання перемотати далі. Весільний банкет відео не повинно зніматися і монтуватися за принципом “чим більше тим краще”. З цієї причини в фільм включаються найцікавіші моменти з того, що відбувається. На мій погляд, ролик, що складається з самих запальних кадрів з конкурсів, набагато цікавіший, ніж репортажно знятий конкурс з рідним звуком. Відеозйомка банкету вимагає певних навичок відеооператора, і тільки з досвідом приходить вміння опинитися в потрібний момент в потрібному місці.

  Весільний фільм. Яка тривалість буде оптимальною?

  Весільний фільм – монтаж з невеликих роликів, на сьогоднішній день є найбільш популярним серед молодят. Кліповий варіант весільного відео – це модно і сучасно. В основному відеоматеріал для ролика знімається постановкою. Ранок нареченої, збори нареченого, прогулянка – ця частина зйомки найбільш цікава, так як дає простір для творчості і можливість зняти найкрасивіші кадри. Відеооператор на весілля може допомогти у виборі хороших місць для прогулянки, де можна зняти цікаві сюжети для весільного фільму.

  Важливе місце в розкладі весільного дня займає офіційна церемонія (виїзна або в РАГСі) і вінчання. Відеозйомка цих подій може відрізнятися за стилем і тривалістю змонтованого матеріалу.

  Варіант перший – це відео всієї церемонії від початку до кінця.

  Варіант другий – ролик церемонії, змонтований під музику, з включенням найважливіших фраз, реакції батьків і гостей.

  Варіант тривалості відео офіційної церемонії і вінчання можна вибрати після зйомки тільки в тому випадку, якщо Ви замовили двокамерну зйомку (одна камера буде знімати основну дію, а друга – реакцію гостей і крупні плани). Якщо ж відеозйомка проводиться однією камерою, то Вам заздалегідь потрібно визначитися з варіантом, найбільш підходящим для Вас.

  Однієї камери цілком може бути достатньо, якщо знімати для кліпового монтажу. У ключові моменти знімається сцена, а коли ведуча говорить тривалу промову, то можна познімати і зал. Безумовно, відеооператор повинен мати досвід і знати сценарій церемонії. Мушу зазначити, що кадри з офіційної церемонії одруження і вінчання входять в інтро (кліп про все весілля), з якого я починаю фільм.

  Якщо відеозйомка ведеться в кліповому варіанті, то оператор може змінювати точки зйомки і ракурс, – це впливає на різноманітність матеріалу для фільму. При зйомці репортажу церемонії одруження камера встановлюється на штатив і відеооператор знімає з однієї точки, що зменшує різноманіття кадрів. При кліповому стилі зйомки інтро виходить більш цікавим.

  Чому ж кліповий варіант весільного відео більш цікавий глядачеві? Та тому що його не нудно дивитися. Ви з цікавістю будете дивитися такий фільм, а також ваші друзі і родичі не ловитимуть гав при перегляді. А тепер згадайте весілля своїх знайомих, зняте років 5-6 тому тривалістю більше 2-х годин. Напевно, вам не хотілося образити друзів і ви ввічливо дивилися до кінця, намагаючись не заснути.

  Наостанок хочу сказати, що який би варіант зйомки ви не обрали, він буде правильним. Тільки рішення потрібно приймати усвідомлено і з розумінням усіх переваг і недоліків обраного формату.

  Бажаємо гарного весілля і вдалих зйомок!

  З повагою, колектив Video-Life Studio.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *